Uzun vadeli bakış açısıyla hastanelerde maliyet baskısı ile yüzleşmenin 3 yolu
Uzun vadeli bakış açısıyla hastanelerde maliyet baskısı ile yüzleşmenin 3 yolu

Sağlık yönetimi ekipleri ve personelinin günlük aktivitelerinde güçlü bir maliyet baskısıyla başa çıkması gerekir.
Sağlık yönetimi ekipleri ve personelinin günlük aktivitelerinde güçlü bir maliyet baskısıyla başa çıkmaları gerekmektedir. Bu zorlukla yüzleşmek, rekabetçi bir ortam için çok önemlidir. Bununla birlikte, maliyet baskısı sadece kaliteli malzemeler üzerinde mümkün olduğunca az para harcamakla ilgili değildir, aynı zamanda refahla da ilgilidir. Bununla birlikte, uzun vadeli bir bakış açısıyla maliyet baskısı ile yüzleşmeyi düşünmek, sağlık hizmetleri tesisi için, aynı zamanda personel için ve sonuç olarak, hastalar için de kârlıdır.

Maliyet baskısını olumlu ve dayanıklı bir şekilde karşılamanın 3 yolu vardır:

Bakım maliyetlerini azaltmak

Son derece dayanıklı zemin kaplamaları, kolay temizlik protokollerinden dolayı genel bakım maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir: daha az enerji, su ve temizlik kimyasalları gereklidir ve bu da zeminlerin temizlenmesi için gereken süreyi azaltır. Örneğin, Tarkett’in homojen vinil ve linolyum ürünleri 10 yıl garantilidir ve 25 yıla kadar dayanabilir. Tarkett'in yaşam döngüsü analizi ile kanıtlandığı gibi, bakım ve temizlik maliyetlerini %24 ila %30 oranında azaltmanıza olanak veren aşınma ve lekelere karşı son derece dayanıklıdırlar (aşağıya bakınız). Bu ürünleri bu kadar dirençli ve bakımı kolay kılan şey Tarkett'in yüzey koruma işlemidir. 1975’te Tarkett, zemin endüstrisinde bir kilometre taşı olan PUR yüzey koruma işlemini [1] icat etti. O zamandan beri, Tarkett yeni nesil yüzey işlemleri yaratmak için yeniliklere devam ediyor. Günümüzde homojen ve heterojen vinil çözümlerimiz ve ayrıca linolyumumuz yüksek dayanıklılık sağlayan yüzey işlemine sahiptir:

•    Tarkett’in iQ homojen vinil çözümleri cila gerektirmez. Eşsiz kuru fırçalama yöntemi ve kanıtlanmış dayanıklılığı ile iQ sağlık sektöründe referans noktası haline gelmiştir. Eğer satın alma fiyatı rakip ürünlere göre daha yüksekse, bu daha düşük bakım maliyetleri ile dengelenir ve 10,000 m²'lik bir alandaki bir hastanede cilalı zeminlere karşı 3 yıldan daha az sürede kendini amorti eder.

•    TopClean XP™, heterojen vinil çözümlerinde çizilmeye karşı korumak ve aşınma direncini arttırmak için güçlendirilmiş PU kaplamaya sahiptir.

•    Linoleum xf²™ koleksiyonumuz mikro takviyeli poliüretan UV işlemi sayesinde aşınmaya ve lekelere karşı yüksek dirence sahiptir. Ömür boyu cila gerektirmez.

 [1] Kaynak: Tarkett 1886-1986, 100 years, Basım: Esselte Wezäta 1985, Editör: Ivan Petersson, ISBN 91 7766 0196
 

Yaşam Döngüsü Maliyeti Yazılımı

Yaşam Döngüsü Maliyeti Yazılımı (LCC), Tarkett tarafından geliştirilen tüm yaşam döngüsü boyunca gerçek zemin maliyetini değerlendiren satın alma, uygulama, temizlik ve bakımı entegre eden bir programdır. Uzmanlarımızdan birinin yardımıyla, bu araç bir zemin çözümünü seçerken ortaya çıkan maliyetleri değerlendirir: İlk satın alma maliyeti, aynı zamanda belirli bir süre boyunca işçilik dahil olmak üzere bakım ve temizlik maliyetleri. İlk bakışta bazı daha pahalı zemin kaplama çözümleri, temizlik ve bakım söz konusu olduğunda uzun vadede büyük tasarruflar sağlıyor. 

Personel refahı… ve verimlilik

Sağlık çalışanlarının işleri genellikle hem fiziksel hem de zihinsel olarak yorucudur. Daha iyi bir çalışma ortamı, stres ve yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur.

Zemin ve duvar çözümleri konusunda doğru seçim yapmak, sadece bakım ve temizlik maliyetlerini azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda personelin ve hastanın genel refahının da artmasına katkıda bulunabilir. Zemin kaplama çözümlerimiz, daha rahat çalışmanın yanı sıra, daha rahat bir çalışma ortamına katkıda bulunmak için yatak, araba ve tekerlekli sandalyeler için daha düşük yuvarlanma direnci sunar.

Gerçekten de, sağlık personeli günlük aktivitelerinde rahat olduklarında, hastalar güven verici ve iyi bir iyileşme ortamı içinde olduklarını hissederler. Personelin refahı, hastanın refahını etkileyebilir.

Zeminler hastanın refahına katkıda bulunabilir

Zeminler hastanın deneyimini çeşitli yönlerden iyileştirmeye yardımcı olabilir:

•    İyi iç mekan hava kalitesi
•    Düşük gürültü seviyesi
•    Güvenlik
•    Estetik

Hastanın hastanedeki deneyimini iyileştirmek, iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olmayı ve böylece hastanelerin hoş karşılanmasını ve daha fazla hastanın iyileşmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Hasta deneyimi, hastanenin iyi bir üne sahip olması ve insanların iyi tedavi edildiği ve her şeyin iyileşmeye katkıda bulunduğu bir ortam olması açısından çok önemlidir. Yetkin, sabırlı ve iyi bir personel, hastanın refahına ve dolayısıyla iyileşmeye büyük katkıda bulunur. Bu nedenle, maliyet azaltma arayışında refahı düşünmek, kazan-kazan stratejisi ve uzun vadede akıllı bir karardır.

Önerilen Koleksiyonlar